وب سایت رسمی کفش برند اکو
۵+۱ نکته مهم درباره خرید کفش که احتمالا نمی‌دانید!

فروشگاه بزرگ کفش اکو خرید انواع کفش زنانه و مردانه برند اکو

اینکه به اولین کفشی که از نظر ظاهری خوشمان آمد؛ سریعا دل نبندیم و آن را نخریم. در بازار دنبال کفشی راحت و نرم باشیم تا کفشی که فقط زیبا است. جنس کفش مهم‌تر از رنگ و طرح آن است و اینکه باید حتما کفشی به اندازه پای خودمان بخریم.

خانم‌ها یاد گرفتند برای زمستان و تابستان خود چه مدل کفشی انتخاب کنند و آقایان می‌دانند کفشی که برای میهمانی می‌پوشند باید با کفش محل کارشان متفاوت باشد.

در این مقاله نمی‌خواهیم درباره طرح و رنگ و مدل کفش‌ها صحبت کنیم؛ بلکه به نکاتی اشاره می‌کنیم که شاید تا کنون هرگز نشنیدید یا درباره انتخاب یک کفش نمی‌دانستید.

 

۱- به سایز کفش‌ها زیاد توجه نکنید

هر کفشی براساس اینکه در چه کشوری ساخته شده است؛ از یک استاندارد اندازه پا پیروی می‌کند. پس، نباید انتظار داشته باشید کفشی که در ایران ساخته شده با کفشی که در اروپا یا امریکا ساخته شده هم‌اندازه باشد.

حتی کفش‌های ساخت کارخانه‌های انگلیسی با کفش‌های اروپایی هم‌اندازه نیستند. کفش‌های چینی اندازه پای متفاوتی با کفش‌های ترکیه‌ای دارند.

بنابراین، بیشتر از اینکه روی اندازه پا و سایز کفش تمرکز کنید؛ کفش را به پا کرده و چند قدم راه بروید و مطمئن شوید اندازه پای شما است و در آن راحت هستید.

۲- بعدازظهرها کفش بخرید

جالب است که بدانید اندازه پای شما در طول روز تغییر می‌کند. بله؛ پای شما در طول یک شبانه‌روز مرتب کوچک و بزرگ می‌شود. پاهای ما در ابتدای صبح کمی کوچک‌تر از اندازه معمول خود هستند و ظهرها کمی بزرگ‌تر می‌شوند. عموما در بعدازظهرها اندازه پای انسان به سایز طبیعی خود نزدیک و عادی است.

بنابراین، توصیه می‌شود بعدازظهرها برای خرید کفش بروید تا اندازه پای شما در حالت طبیعی بوده و بتوانید یک کفش کاملا راحت و مناسب پا انتخاب کنید.

۳- جوراب بپوشید

اگر می‌خواهید کفشی بخرید که باید دایما با جوراب بپوشید یا فردی هستید که عادت دارید کفش را با جوراب می‌پوشید؛ پس حتما در هنگام خرید کفش هم جوراب به پا داشته باشید.

وب سایت رسمی کفش برند اکو
خرید کفش اکو زنانه و مردانه

جوراب به تنهایی باعث تغییر اندازه پا می‌شود. گاهی اوقات پوشیدن یک جوراب باعث می‌شود کفش برای پای شما تنگ شود و در هنگام خرید باید سایز کفش بالاتری انتخاب کنید. گاهی اوقات هم پوشیدن جوراب باعث می‌شود احساس گشادی کفش کنید.

طبیعی است که برای خرید کفش‌هایی مانند صندل یا مدل‌های مجلسی نیازی به پوشیدن جوراب ندارید.

۴- برای پای بزرگ‌تر کفش بخرید

بسیاری از مردم نمی‌دانند که اندازه دو کف پای آن‌ها با هم برابر نیست و ممکن است یکی از دیگری بزرگ‌تر باشد. این عدم تناسب اندازه پاها کاملا طبیعی است و نباید از این بابت نگرانی داشته باشید.

فروشگاه بزرگ کفش های مردانه و زنانه اکو
فروشگاه بزرگ کفش اکو دارای کفش های زنانه و مردانه

اما در هنگام خرید کفش باید مبنای شما اندازه پای بزرگ‌تر باشد. اگر یک لنگ کفش برای یک پا کمی بزرگ‌تر باشد؛ عیبی نخواهد داشت ولی کوچک‌تر بودن اندازه کفش مشکلات بیشتری به همراه دارد.

۵- یک شصت پا فاصله

بسیاری از مردم تصور می‌کنند کفشی مناسب پا است که از جلو و عقب پوست پا به بدنه کفش چسبیده باشد. در واقع، باید گفت چنین کفشی برای پا تنگ است. بهترین کفش، کفشی است که به اندازه یک انگشت شست بین پشت پا و لبه انتهایی کفش فاصله داشته باشد.